עם יד על הלב: נניח ומזגתם לעצמכם כוס מים, לגמתם ממנה שלוק קטן והשארתם אותה על השולחן במטבח, ואחרי כמה שעות ארוכות אתם נתקלים שוב באותה הכוס  - שותים ממנה או שופכים ומוזגים לעצמכם מים רעננים יותר? אנחנו יודעים, חלקכם ישתו את המים, אבל אניני הטעם מביניכם יעדיפו לפנק את עצמם במים טריים וצוננים. 

למה אנחנו מספרים לכם את זה? כי החתול שלכם הוא אנין טעם, אבל בניגוד אליכם, הוא לא יכול למזוג לעצמו מים חדשים, ולכן הוא פשוט יוותר על הפסקת השתיה המתוכננת וימשיך הלאה בחייו. התוצאה: חתולים בוגרים רבים פשוט לא שותים מספיק במהלך היום מקערת המים שלהם וכתוצאה מכך מסתכנים בהיווצרות בעיות בריאותיות רבות המקושרות למחסור קבוע בשתיה.

איך גורמים לחתולים לשתות יותר מים?

כדי לגרום לחתול שלכם לשתות יותר, תוכלו לנסות לפזר קערות מים במוקדים שונים בבית, ובכך לגרות את החושים שלו ולאפשר לו לגוון ולשתות בכל פעם מקערה אחרת. אופציה נוספת היא לדאוג לרענן את המים של החתול בכל כמה שעות. אולם, אם אתם מחפשים פיתרון קצת פחות מעייף וקצת פחות מסורבל, זה הזמן להכיר את מזרקת המים לחתולים, מוצר שהוא פריט חובה בכל בית עם חתול, מכמה סיבות בולטות.

1. בראש ובראשונה - בריאות
כאמור, חלק גדול מהחתולים לא שותים מספיק מים. המחסור הזה במים מפר את מאזן הנוזלים בגוף ועלול לגרום לבעיות בדרכי השתן, התייבשות ובעיות בריאותיות נוספות שעדיף להימנע מהן. מזרקת מים מגדילה משמעותית את כמות הנוזלים שחתולים צורכים היות והם נהנים הרבה יותר לשתות ממקורות מים זורמים בהם המים טריים וטעימים.

2. מים טריים כל הזמן
מזרקת המים מסננת ומטהרת את המים לכל אורך היום, ובכך מעודדת את פעולת השתייה ומאפשרת לחתול ליהנות ממים טריים ומסוננים בכל זמן בה הוא חפץ לשתות. הסירקולציה הקבועה של המים מונעת מהם "לעמוד במקום".

3. אווירה כמו בטבע
חוץ מהיתרונות המידיים בעידוד שתיה ומים נקיים וטעימים יותר, למזרקת המים יש יתרון אחד נוסף - היא מעודדת את האינסטינקטים הטבעיים של החתולים שלכם שבעברם היו שותים ממקורות מים שונים בטבע, וכעת אמנם נמצאים בין 4 קירות, אבל נהנים מאוד מהרעש של פכפוך המים.

בשורה התחתונה
בחנויות חיות המחמד תוכלו למצוא מגוון גדול של מזרקות מים ממותגים שונים עם הבדלים קטנים בנראות ובפונקציונליות שלהן. כל מה שאם צריכים לעשות זה לבחור את האחת שלכם כדי שהחתול האנין שלכם יואיל בטובו לשתות כמות מספקת של מים.