ארנבונים הם חיות מחמד בעלי אופי מיוחד, הם יכולים מצד אחד לשכב בעצלתיים ולהתרווח על הספה ומנגד להיות אנרגטיים ולקפוץ ללא הרף בבית ובחצר. למעשה, אם מכירים את ההתנהגות של הארנב יכולה להיות לכך הרבה משמעות עבורכם ויתרה מכך פענוח של דפוסי ההתנהגות שלו תוכל לסייע לכם להבין מה הארנבון שלכם מרגיש... אז שימו עין על הארנב, רעשים מסביב, תנוחות פעולות ועוד וקראו את המדריך הקצר שהכנו במיוחד עבורכם – כיצד לפענח את שפת הארנבונים....

קפיצה או ריקוד
אחת מהדרכים של ארנבות להביע שמחה היא לרקוד על-יד זינוק לאוויר (רבים קוראים לכך באנקי). הריקוד של הארנבון יכול לכלול זינוק לאוויר ואף ריצה מסביב וזהו סימן לשמחה והתרגשות.

חיכוך הסנטר
לארנבים יש בלוטות ריח מיוחדות על הסנטר, והם מסמנים באמצעות הסנטר את הטריטוריה שלהם. הארנבונים משפשפים את הסנטר שלהם על פריטים כדי להעניק להם את הריח שלהם. ההתנהגות הזו מעידה על כך שהפריטים שייכים להם וכך הם מגדירים טריטוריה. אם הארנב שלכם מניח את הסנטר שלו על הזרוע או הכתף שלכם, למעשה הוא סימן שאתם שלו.

התהפכות
כאשר ארנבים מביעים שביעות רצון הם מתהפכים על הצד ולמעשה זאת אחת הדרכים שלהם להירגע. ארנב ששוכב על הגב או על הצד בדרך כלל מסופק ומרוצה ויכול להיות שגם עייף.

סיבובי ריצה
לא פעם תראו את הארנב שלכם מתרוצץ במהירות גבוהה, ולפעמים הוא גם יקיף את הרגליים שלכם כמה פעמים. הדבר קורה כאשר הוא מתרגש, עומד לקבל פינוק ובמצבים המעידים על התנהגות מינית/הזדווגות (גם כאשר הארנב שלך מסורס), זה בעצם אומר "אני אוהב אותך".

חריקת שיניים
ארנבונים חורקים שיניים להנאה, הם מתקשרים באמצעות כך. כאשר הם מרוצים הם יכולים לחרוק את השיניים בעדינות ואילו כאשר הם חשים כאב הם יחרקו את השיניים בצורה רועשת וזה עלול להעיד על כך שהארנב סובל מכאבים או חולה, במצב כזה מומלץ לקחת את הארנב לווטרינר.

חבטה או רקיעה
זו הדרך של הארנבון להזהיר ארנבונים אחרים כאשר הם חשים בסכנה. הארנבון חובט עם רגלו האחורית בקרקע וכך נשמע רעש, הדבר מצביע על היותו מפוחד או חש בסכנה. באמצעות החבטה הוא מעביר מסר לאחרים שהם צריכים "להיזהר".

נהימה
למה ארנבות נוהמות? ארנבות נוהמות בדרך כלל שהן כועסות או מרגישות מאוימות ולפעמים זה מלווה גם בנשיכה. באופן כללי ארנבות הן יצורים של הרגלים וברגע שמשנים להן אותם הן עלולות להרגיש מאוימות ולנהום.

נשיכה
ארנבים בדרך כלל לא נושכים, אך אם כבר נשכו זה עלול לנבוע מכמה סיבות. למשל, ארנב יכול לנשוך אם אוחזים בו ומפתיעים אותו, סיבה נוספת היא שארנב עלול לנשוך לכם את הרגל בטעות בזמן שמושך את המכנסיים, סיבה אחרת היא שארנבונים נושכים מפני שיש להם ראייה לקויה, ולכן הם עשויים לחשוב כי האצבע שלכם בעצמה היא אוכל  בזמן שאתם מביאים להם אוכל.

צרחה
צרחה אינה מבשרת דברים טובים בכל הקשור לארנבים. ארנבים בדרך כלל יצרחו כאשר הם במצוקה. צרחה היא אינדיקציה לכך שמשהו מפריע לארנב, ומומלץ לקחת את הארנב אל הווטרינר לבדיקה.